Toster zamykany czy opiekacz?

toster zamykany

Lepszy opiekacz czy toster zamykany?

Kto z nas nie lubi ciepłych i sycących kanapek? Czy to w formie pożywnego pełnowartościowego śniadania, czy jako szybka przekąska pomiędzy posiłkami. Zawsze smakują pysznie, sprawdzają się także, jako danie typowo imprezowe. Część z nas może zastanawiać się jednak, jakie drobne AGD będzie lepszym wyborem? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, czy lepiej sprawdzi się toster zamykany czy opiekacz. Warto jednak znać podstawowe różnice między nimi, aby wyborów dokonać jak najbardziej świadomie.

Podstawowe różnice

Choć są to zupełnie różne urządzenia, część z nas nadal ma problem z ich odróżnieniem. Różnią się one wyglądem i sposobem działania. Tworzą też zupełnie inny produkt końcowy, jednak elementem wspólnym jest to, iż z obu otrzymamy pyszne, ciepłe kanapki. Toster to urządzenie do którego kanapki wkładamy pionowo, zwykle od góry. Służy on do przypieczenia kromki, którą po wyjęciu posmarować możemy dowolnymi dodatkami. Toster zamykany z kolei może opiekać same kromki lub całe kanapki. Opiekacz, nazywany potocznie także sandwicherem to urządzenie, w którym umieszczamy gotową kanapkę wraz z dodatkami. Urządzenie takie podgrzewa ją i opieka.

Toster zamykany lub klasyczny

Na toster zdecydować mogą się ci z nas, którym marzą się chrupiące tosty oraz bułeczki, ale nie przepadają za roztopionym serem oraz ciepłymi dodatkami. Przygotowanie tego typu tosta jest zazwyczaj szybsze. Sprawdzić się może, więc w sytuacji gdy zależy nam na szybkim śniadaniu dla całej rodziny. Dzięki szerokiemu wyborowi asortymentu zarówno w klasycznych sklepach stacjonarnych, jak i tych oferujących powystawowe AGD, zapewne każdy z nas znajdzie urządzenie dopasowane do jego indywidualnych preferencji.

A może jednak opiekacz?

Opiekacz będzie zaś idealnym wyborem dla wszystkich miłośników ciągnącego się sera. Daje on także nieco większą ilość możliwości. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystać go do stworzenie kanapek z mięsem, pieczonymi warzywami lub wariantów na słodko. Niejeden sklep internetowy AGD posiada także warianty pozwalające na stworzenie czterech kanapek na raz lub urządzenia z niezwykle ciekawym designem.